دریل ستونی ابزاری کاملا صنعتی و حرفه ای می باشد و کاربرد آن بیشتر در کارگاه های تولیدی و یا صنایع ماشین ابزار (تراشکاری) به کار گرفته می شود.

از این دستگاه برای سوراخ کاری در فولاد و استیل استفاده می شود.

انتقال قدرت در دریل ستونی بیشتر به صورت تسمه ای صورت می گیرد و به صورت ایستاده یا عمودی قرار دارد و با پایه ای از جنس چدن با ضخامت 1.5 سانتیمتر سنگین برای بهتر نگهداری شدن همراه است. تفاوت بزرگ دریل ستونی با دیگر ابزار هم خانواده خود، عدم تحرک می‌تواند باشد. دقت بالای سوراخ‌کاری ناشی از عدم جابجایی دستگاه می‌باشد که این امر یک مزیت قابل توجه محسوب می شود. و همیشه به صورت ثابت در قسمتی از کارگاه قرار می گیرد.

کاربرد میز کار در دریل های ستونی برای قرارگیری قطعه کار بر روی آن می باشد و بر حسب بزرگی یا کوچکی قطعه کار به شکلی طراحی شده است که با اهرمی که در کنار دستگاه قرار داده شده می‌توان ارتفاع آن را تنظیم نمود قابل بالا و پایین رفتن است ، به گونه‌ای که سه نظام به میز دستگاه نزدیک یا دور شود.

توان موتور در دریل های ستونی متفاوت بوده و هر کدام با دارا بودن قدرت تولیدی خاص خود و استفاده از روش تبدیل آن برای چرخش سه نظام، موجب تولید دورهای بسیار زیاد برای قسمت مته گیر خود می‌شوند. این میزان چرخش در دریل های ستونی غالبا، قابل کنترل می‌باشد. تغییر سرعت به دو صورت انجام می‌شود:

  • گیربکسی: با استفاده از لیور دنده
  • دستی: از طریق جابجایی تسمه در قرقره‌های بالای ابزار

قطر سه نظام و توانایی ثبت شده برای بهترین اندازه سوراخ کاری از قابلیت های اساسی دریل ستونی به شمار می‌رود. این ابزار باید بدنه و پایه محکم و همچنینی سنگینی داشته باشند تا توانایی کنترل قدرت ایجاد شده در دستگاه را دارا بوده و دقت بالای سوراخ کاری را از بین نبرند. توجه به اصول ایمنی در ساخت چنین ابزاری برای خریدار بسیار اهمیت دارد و خرید دریل ستونی به شاخصه های ارائه شده بستگی دارد.

استاد کاران و عزیزان اهل فن با توجه به آیتم های ارائه شده و دقت در مشخصات فنی محصولات معرفی شده در شرکت پیشرو دریل، توانایی انتخاب بهترین دریل ستونی را برای خود فراهم می نمایید.

دریل ستونی قلاویززن و حدیده زن

دریل ستونی قلاویززن و حدیده زن ….

دریل ستونی تمام گیریکسی Z5040

دریل ستونی تمام گیریکسی Z5040 …

مولتی اسپیندل

مولتی اسپیندل قابلیت کارهای سری که نیاز به چندین سوراخ یا قلاویز یا تراش را دارا می باشد …

دریل ستونی 2 کله 32

دریل ستونی 2 کله 32 جهت کارهای 2مرحله ای و اینکه قطعه از روی دستگاه باز نشود، استفاده می شود و معمولا ….

دریل ستونی قلاویززن کلاچ دار

دریل ستونی قلاویززن کلاچ دار به صورت تک فاز برای استفاده در کارگاه های صنعتی که برق آن تک فاز است، مورد استفاده قرار می گیرد ….

دریل ستونی مدل M32

دریل ستونی پیشرو مدل M32 دریل صنعتی با موتور 2/2 کیلو وات، پشتیبانی سه نظام تا مته 50 فولی 12 سرعت، تک فاز و سه فاز و قلاویززن و حدیده زن …

دریل فرز ستونی مدل M25S

دریل فرز ستونی M25S دارای قابلیت تنظیم کورس در دو جهت و همچنین تنظیم زاویه و مناسب فرزکاری می باشد …

دریل ستونی مدل M25

دریل ستونی M25 به صورت تک فاز و سه فاز و قلاویززن ارائه می شود و برای مته کاری وحتی فرزکاری تا 5/31 می باشد…

دریل ستونی مدل M16

دریل ستونی M16 به صورت تک فاز و سه فاز و قلاویززن ارائه می شود برای مته یا قلاویز کاری تا زیر 16 میلیمتر در کارهای سری بسیار مناسب می باشد …

دریل ستونی مدل M13

دریل ستونی مدل M13 در صنایع کوچک و خانگی همانند طلاسازی، لوستر سازی، صنایع چوبی و تزئینی و …